Twoje mieszkanie

Dlaczego warto kupować ubezpieczenia w pakietach?

Home  >>  Blog mieszkaniowy  >>  Dlaczego warto kupować ubezpieczenia w pakietach?

Zabezpieczając mieszkanie każdy musi stanąć przed ważną decyzją, dotyczącą wyboru prostego pakietu ubezpieczeniowego lub zestawu kładącego szczególny nacisk na mury lub wyposażenie. Przeglądając oferty ubezpieczycieli natrafić można również na propozycje ubezpieczeń w pakietach, czyli zawierającego również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i/lub assistance. Czym są tego typu pakiety?

Korzyści finansowe

Firmy ubezpieczeniowe w większości przypadków proponują korzystne warunki dla osób decydujących się na zakup czegoś więcej niż produktów z podstawowej oferty. Korzyścią, która najbardziej zachęca klientów z pewnością jest niższa cena w stosunku do alternatyw w postaci różnych form ubezpieczeń od poszczególnych firm.

Ubezpieczenie mieszkaniowe

W dziedzinie ubezpieczeń mieszkaniowych rodzajów możliwości zabezpieczenia swojego lokum jest bardzo dużo. Zaczynając od ubezpieczenia wyposażenia, które pokrywa ochronę mieszkania w wypadku włamania czy powodzi, po szkody związane ze zdarzeniami losowymi, jak np. pożar. Dodając do tego ubezpieczenie murów, można mieć pewność, że w wypadku dewastacji czy przepięć, szkody zostaną w całości lub częściowo zrekompensowane.

Dodatkowe pakiety do ubezpieczeń

Decydując się na ubezpieczenie w pakiecie, można sobie zagwarantować ubezpieczenie OC w życiu prywatnym lub assistance. Pierwsze zapewnia wszelką ochronę związaną z gospodarstwem domowym oraz czynnościami z nim związanymi. Oznacza to pomoc w potrzebie znajdując się na terenie miejsca ubezpieczenia lub na terytorium Polski. Kolejny dodatek – assistance – obejmuje organizację i pomoc pomocy fachowców, jak np. hydraulik czy elektryk.

Od czego zależy wysokość składki?

Najważniejsze, by dach budynku, w którym mieszkanie chcemy ubezpieczyć, nie był pokryty materiałami palnymi, jak np. drewniane gonty. Może to wpływać niekorzystnie na kwotę składki ubezpieczenia. Co więcej, drewniane domy lub inne budynki mieszkaniowe pokryte drewnem również wpłyną na wzrost ceny ubezpieczenia. Do pozostałych, istotnych czynników, należy wysokość wkładu własnego w pokrycie szkód oraz kwota, jaką mogłyby wynieść szkody związane ze zdarzeniami losowymi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *